Dobrman -

chovatelská stanice

" Z Helfštýna " 
 
 
 
 
 

 

PLÁNOVANÉ VRHY -

NA PRODEJ

AKTUALITY

O mně a o mém chovu :

video z mého chovu

 

MVDr.Ivana Lupečková

    vystudovala jsem vysokou školu veterinární v Brně v roce 1984. Ještě na VŠ jsem si pořídila svoji první fenku dobrmana Charlotte Podhráz (více info - "HISTORIE"), a od té doby se plně věnuji chovu dobrmanů i veterinární praxi. Jsem mezinárodní rozhodčí, založila jsem Moravsko Slezský dobrman klub, vydala jsem 2 knihy o dobrmanech (r. 2000 - Katos, v roce 2006 DONA). 

    Jsem stále aktivní chovatelkou, moji dobrmani nejsou separováni v kotcích, ale žijí v neustálém kontaktu s lidmi a ostatními mými psy, mé odchovy " Z Helfštýna " se pyšní nejen tituly z nejvyšších výstav, prokazují kvalitu povah i na mistrovstvích (ČR, Rakouska, světa), a staly se i zakládajícími dobrmany chovatelských stanic v mnoha zemích světa. 


Chovatelská stanice

„ Z Helfštýna „ 

 

První odchov jsem měla v roce 1985, od roku 1989 pracuji na principu spojování světově nejlepších a v chovu ověřených  jedinců s vynikajícím exteriérem a vrcholovými zkouškami. 

(V  5 - ti generacích předků je v rodokmenech odchovů " Z Helfštýna" 37 x titul Světový vítěz (příbuzenská plemenitba na 12 světových vítězů),111 x titul Interšampion, 128 x SchH 3 (nebo IPO 3), a mnoho dalších ocenění a zkoušek). I odchovy "Z Helfštýna" se pyšní nejvyššími tituly v ČR (Národní vítěz, klubový vítěz, CACIB, šampion) i v zahraničí.

Jako první chovatel v ČR jsem importovala dobrmany z Německa, Holandska, Španělska, Itálie a Maďarska z nejlepších chovných linií bez inzestu, špičkových exteriérů i vynikajících pracovních povah, kteří jsou základem řady dalších kvalitních chovných psů a fen. 

Zaměřuji se na chov dobrmanů s vyrovnanou povahou, neagresivních ale přesto pracovně upotřebitelných, štěňata jsou plně socializovaná, zvyklá na lidi, psy, kočky, plně očkovaná a odčervená.